Anasayfa » Arşiv

Özel İletişim Vergisi Tebliğleri

Ekleyen: Taşçılar YMM Yorum Yok

Bu Tebliğin amacı, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu uyarınca Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yetkilendirilen veya yetkilendirilmiş sayılan işletmeciler tarafından, radyo ve televizyon yayınlarının uydu platformundan, kablo ortamından ve kablolu, kablosuz ve mobil internet servis sağlayıcıları üzerinden bedel karşılığı iletilmesine yönelik, ödemeli yayıncılık hizmetlerinde özel iletişim vergisi (ÖİV) uygulamasına ilişkin açıklamaların yapılmasıdır.

Ekleyen: Taşçılar YMM Yorum Yok

Mobil telefon aboneliğinin ilk tesisinde uygulanan maktu vergi tutarı 01.01.2016 tarihinden itibaren 46,00 TL olarak uygulanacaktır.

Ekleyen: Taşçılar YMM Yorum Yok

ÖZEL İLETİŞİM VERGİSİ GENEL TEBLİĞİ (SERİ NO: 11)   Özel iletişim vergisi uygulamasına ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 13/7/1956 tarihli ve 6802 sayılı Gider Vergileri Kanununun(1) 39 uncu maddesinin üçüncü fıkrasında, “Mobil telefon aboneliğinin ilk tesisinde (iş ve hizmetlerin merkezi bir sunucu tarafından uzaktan izlenmesi ve yürütülmesine yönelik makineler arası veri aktarımına mahsus […]

Ekleyen: Taşçılar YMM Yorum Yok

Mobil telefon aboneliğinin ilk tesisinde alınan özel iletişim vergisi 1/1/2011 tarihinden itibaren 34,00-TL olarak uygulanacaktır.

  Copyright ©2012 Taşçılar Yeminli Mali Müşavirlik , All rights reserved.| Powered by Mass PageRank Checker| Article Exchange